      • Schneider Contactor LC1F330F7
      1/1
      Schneider Contactor LC1F330F7
      [Ue] rated operational voltage
      <= 1000 V AC 50/60 Hz
      <= 460 V DC
      [Ie] rated operational current
      400 A 104 °F (40 °C)) <= 440 V AC AC-1
      330 A 131 °F (55 °C)) <= 440 V AC AC-3