      • Omega Caudalímetro FLR1003-D
      1/1
      Omega Caudalímetro FLR1003-D
      ✔ En stock (Puede enviarse en 5-7 días)
      Cantidad
      Pagos
      • Soporte en línea 24/7
      • 12 meses de garantía para productos nuevos
      • Garantía de devolución del dinero en 30 días
      • Introducción
      • P&R
      • Comentarios
      Accuracy: ±3% FS
      Display: 3½-digit LCD, 22 mm (7/8") H
      Output Signal: 0 to 5 Vdc, adjustable ±20% (typical)
      Power Requirement: 11.5 to 15 Vdc regulated, 30 mA (typical)
      Pressure Rating: 40 psi at 20°C (68°F) for gas, 100 psi for liquid, 500 psi for brass units using liquid services
      Temperature Rating: 0 to 50°C (32 to 122°F)
      Temperature Sensitivity: ±0.2%/°C
      Linearity: ±3% FS
      Repeatability: ±0.5% FS from 50 to 100% of rated max flow for gas; ±0.2% FS for liquid
      Cable Assembly: 0.9 m (3') cable length
      Dimensions:
      Display: 76 x 44 x 89 mm (3 x 1.75 x 3.5")
      Non-Display: 60 x 42 x 37 mm (2.35 x 1.65 x 1.25")
      Pressure Sensitivity: ±0.07%/mm Hg (using air at 1 to 3 atm)
      Mounting: Holes for #4 screw provided
      Voltage Output Models: 11.5 to 12.5 Vdc (0.4 W @ 12 Vdc)
      Current Output Models: 18 to 24 Vdc (1.2 W @ 24 Vdc), 50 mA