      • Schneider Contactor LC1F150F7
      1/1
      Schneider Contactor LC1F150F7
      [Ue] rated operational voltage
      <= 690 V AC 50/60 Hz
      [Ie] rated operational current
      250 A 104 °F (40 °C)) <= 440 V AC-1
      150 A 131 °F (55 °C)) <= 440 V AC-3