      • Schneider Contactor LC1D150B7
      1/1
      Schneider Contactor LC1D150B7
      [Ue] rated operational voltage
      Power circuit <= 1000 V AC 25...400 Hz
      Power circuit <= 300 V DC
      [Ie] rated operational current
      200 A (at <60 °C) at <= 440 V AC AC-1 for power circuit
      150 A (at <60 °C) at <= 440 V AC AC-3 for power circuit