      • Schneider Contactor LC1D95P7
      1/1
      Schneider Contactor LC1D95P7
      [Ue] rated operational voltage
      Power circuit: 1000 V AC 25...400 Hz
      [Ie] rated operational current
      95 A (at <60 °C) at <= 440 V AC-3 for power circuit
      125 A (at <60 °C) at <= 690 V AC-1 for power circuit